Aktualności

„Bądź EKO na swój sposób”- spotkanie z dziennikarzami

Dodano: 1 Oct, 2013 / link do strony nadrzędnej Aktualności

„Bądź EKO na swój sposób”- spotkanie z dziennikarzami

27 września odbyła się konferencja prasowa na temat kampanii „Ekoszyk”. W konferencji uczestniczyli m.in. Janusz Zaleski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska oraz ambasadorka kampanii – aktorka filmowa i teatralna Małgorzata Kożuchowska.
Podczas spotkania z dziennikarzami, organizatorzy kampanii podkreślali, jak drobne, codzienne zachowania i wybory podejmowane przez każdego z nas mogą wpływać na środowisko. Podkreślano fakt, że bycie EKO nie wymaga radykalnej zmiany stylu życia. Przykładami takich codziennych zachowań może być zakręcanie wody, podczas mycia zębów, wyłącznie światła w pomieszczeniach, w pustych pomieszczeniach, segregowanie śmieci, wymiana żarówek na energooszczędne, czy w końcu poruszanie się na rowerze.

 

Przykładem proekologicznego zachowania jest także udział w akcjach typu SWAP, które polegają na bezgotówkowej wymianie różnych przedmiotów. Rzeczy, których już nie potrzebujemy, mogą przydać się komuś innemu i odwrotnie – wymieniając się chronimy środowisko, ponieważ ograniczamy produkcję śmieci. W ramach kampanii „Bądź EKO na swój sposób” Ministerstwo zorganizowało taką akcję 28 września w Klubokawiarni Resort w Warszawie.
. .   .   .

Tagi: