Kosmetyki

Depilacja pastą cukrową

Dodano: 13 Mar, 2013 / link do strony nadrzędnej Kosmetyki

zdjęcie nogi w wodzie

Naturalna metoda depilacji

Depilacja pastą cukrową to metoda od lat znana na Bliskim Wschodzie. Taka forma zabiegu również w Polsce posiada swoich zwolenników. Pasta cukrowa nie zawiera chemicznych dodatków, które w negatywny sposób mogą oddziaływać na skórę, a do jej aplikacji wystarczą dłonie.

 

Bliżej natury

Depilacja pastą cukrową jest ekonomiczna, gdyż „karmelowa masa” wystarcza na długo i można używać jej wielokrotnie, a efekt depilacji utrzymuje się nawet kilka tygodni! Do wykonania tego zabiegu nie potrzeba żadnych dodatkowych mechanicznych urządzeń, które mogą podrażnić czy skaleczyć skórę. Pasta przykleja się jedynie do włosków, dzięki czemu naskórek nie zostaje naruszony, a włoski wraz z cebulkami będą skutecznie usunięte. Masa o konsystencji miodu nadaje się do depilacji całego ciała i nie pozostawia nieestetycznych zaczerwienionych śladów.

 

Na zimno lub na ciepło

Istnieje kilka metod nakładania tego naturalnego „karmelu”.  Zgodnie ze sposobem „na ciepło” najpierw należy pastę w pojemniku włożyć do wrzątku (zważając, aby woda nie dostała się do środka). Gdy masa ostygnie do temperatury, która nie spowoduje poparzeń należy ją wyjąć, uformować w dłoniach i nałożyć cienką warstwę w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Następnie przyłóż bawełniane plastry i wygładź je, aby dobrze przylegały do ciała. Zdecydowanym ruchem odklej je zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, dzięki czemu ból będzie mało odczuwalny. Powtarzaj, aż do momentu usunięcia zbędnego owłosienia. Aby w trakcie zabiegu masa nie ostygła można ją co jakiś czas lekko podgrzewać.

 

Do nałożenia pasty cukrowej na zimno najpierw trzeba masę ogrzewać w dłoniach, aż stanie się plastyczna i uformować z niej kulkę, którą nakładając na ciało należy dokładnie rozprowadzić, aby przykleiła się do włosków. Następnie szybkim ruchem oderwij ją w kierunku wzrostu włosów i powtarzaj do chwili, gdy wydepilujesz wybrany fragment ciała.

 

Przygotuj własną naturalną pastę cukrową

Składniki:

  • 1 szklanka cukru
  • ½ szklanki wody
  • ½ szklanki soku z cytryny

 

Wymieszaj składniki i podgrzewaj je około 30 minut, od czasu do czasu mieszając. Gdy pasta uzyska brązowy kolor zwiększ swoją czujność, gdyż łatwo przypalić masę. Jeśli nabierze bursztynowy kolor zdejmij ją z ognia i pozwól ostygnąć. Rada! Przed każdym użyciem podgrzej lekko pastę, aby uzyskała płynną konsystencję. Nigdy nie nakładaj na ciało gorącej pasty, aby nie doszło do poparzeń. Poczekaj, aż masa lekko ostygnie.

 

http://zdrowylink.pl/piekni/cialo/depilacja-pasta-cukrowa

http://www.ekorodzice.pl/pasta-cukrowa-przepis,51,58,1227.html

Zobacz również: