Moda

Wymieńmy się

Dodano: 11 Oct, 2013 / link do strony nadrzędnej Moda

Kobieta trzymająca ubrania na wieszakach

Każdy z nas ma rzeczy, których już nie potrzebuje lub ubrania, których już nie nosi. Często takie przedmioty lądują w koszu, a możemy się z nimi rozstać inaczej – zamiast wyrzucać, wymieńmy się nimi. Doskonałą ku temu okazją są akcje SWAP.

 

Kto z nas nie wymieniał się ubraniami z rodzeństwem albo znajomymi? Większość z nas pamięta te czasy. Nie dość, że dzięki temu oszczędzaliśmy pieniądze, to jeszcze zyskiwałyśmy unikalną rzecz. Dodatkowo mieliśmy też świadomość, że nasza odzież przechodzi w dobre ręce i będzie służyć komuś innemu.

 

Akcje SWAP, które w coraz większej ilości miast cieszą się ogromną popularnością, są organizowane po to, by umożliwić bezgotówkową wymianę niepotrzebnych rzeczy – być może coś, czego my już nie używamy okaże się strzałem w dziesiątkę dla kogoś innego, i odwrotnie. Główną ideą przyświecającą tego typu imprezom jest propagowanie ekologicznych zachowań wśród konsumentów i pokazanie, że każdy może być EKO na swój sposób – dzięki wymianie niepotrzebnych rzeczy zadbamy o środowisko, ponieważ przyczynimy się do zmniejszenia produkcji śmieci.

 

Możemy także zyskać unikalny przedmiot czy ubranie, którego nie znajdziemy w żadnym sklepie. Poza tym miło jest mieć świadomość, że rzecz, z którą się rozstajemy przechodzi w dobre ręce i będzie żyć drugim życiem. Udział w akcjach typu SWAP jest także świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu i poznanie wielu ciekawych ludzi. Klimat takiego spotkania jest swobodny, sprzyja miłym pogawędkom i nawiązywaniu relacji z innymi.

 

Wymiany ubrań odbywają się również w sieci, na specjalnych portalach, gdzie każdy użytkownik może zaprezentować swoją odzież i akcesoria. Innym rozwiązaniem jest wystawienie niepotrzebnych rzeczy na internetowych aukcjach. To optymistycznie rzutuje na przyszłość, ponieważ mamy coraz więcej możliwości, by przez codzienne drobne zachowania przyczynić się do ochrony środowiska.

 

Między innymi tym właśnie jest EkoSzyk – umiejętnością rozstawania się ze swoimi rzeczami oraz odzieżą w sposób przyjazny naturze, a akcje typu SWAP są doskonałą okazją, by wcielić tę ideę w życie.

Tagi: