Torby i opakowania

Daj się ponieść

Dodano: 18 lip, 2012 / link do strony nadrzędnej Torby

Daj się ponieść

Reklamówka, siatka, torba…

Pakujemy w nie codzienne zakupy nie zastanawiając się zwykle nad konsekwencjami ich użycia.

Warto jednak pomyśleć w co warto zainwestować aby zadbać o naszą wygodę a przy tym nie szkodzić środowisku. Naprzeciw wyzwaniu wychodzą ekotorby, czyli torby wielokrotnego użytku. Ich popularyzacja w ostatnich latach doprowadziła do tego, że stały się one wręcz hitem w świecie mody. Projektanci proponują nam coraz nowsze wzory toreb, zaczerpnięte z różnych stron świata.

Ekologiczne torebki na zakupy wykonane są w sposób, który sprawia, że są niezwykle funkcjonalne. Specjalnie poszerzone dno, chroni zakupy spożywcze przed zgnieceniem a szeroka rączka umożliwia ich noszenie zarówno w ręku, jak i na ramieniu. Wiele z nich po złożeniu zajmuje tyle miejsca co portfel, więc mieści się w każdej damskiej torebce. I tak naprawdę nie ma znaczenia z jakiego tworzywa jest wykonana – naturalnego (np. bawełny, lnu, juty, papieru) czy sztucznego (np. nylonu, polietylenu, polipropylenu).

Najważniejsze by była wykorzystywana jak najdłużej!

 

Komentarze: [1]
Bartek napisał | 31 sierpnia 2012
Bardzo fajna akcja, może dzięki temu ludzie w Polsce będą bardziej świadomi, że ekologia to tak naprawdę suma codziennych wyborów każdego z nas. Popieramy i kibicujemy!
Dodaj komentarz: