Żywność

Naturalna apteczka na talerzu

Dodano: 24 Oct, 2013 / link do strony nadrzędnej Cenne wskazówki

Talerz z zupą leżący obok warzyw

Często sięgamy po różnego typu suplementy diety, witamy w pigułkach i inne farmakologiczne specyfiki, które mają chronić nasze zdrowie. Warto jednak pamiętać, że profilaktyczne działanie mają także produkty, których dostarcza nam sama natura.

 

Żurawina – cudowny owoc

Owoce te zawierają bardzo duże ilości witamin, błonnika, soli mineralnych, przeciwutleniaczy i innych związków bioaktywnych, dzięki czemu znajdują zastosowanie w przypadku profilaktyki wielu dolegliwości.  Żurawinę można stosować do leczenia dolegliwości związanych z drogami moczowymi, a także, by wspomóc przemianę materii i detoksykację organizmu. Żurawina jest także bogata w antyoksydanty, które chronią organizm przed działaniem wolnych rodników i starzeniem się organizmu.

 

Dobre na cholesterol

Jeżeli mamy problem z wysokim poziomem cholesterolu, możemy sobie pomóc, włączając do swojego menu: otręby, pieczywo razowe i żytnie, warzywa strączkowe czy suszone śliwki ponieważ zawierają one bardzo dużo błonnika. Błonnik wskazany jest także w diecie osób dbających o linię, dodatkowo wspomaga on również usuwanie toksyn z organizmu.

 

Obniżamy ciśnienie krwi
Na osoby, które borykają się z nadciśnieniem bardzo dobrze podziała potas. Możemy go sobie zapewnić jedząc pomidory, banany, suszone morele, czy ziemniaki – obfite źródło potasu.

 

Walczymy ze stresem
Tym, którzy prowadzą stresujący tryb życia z pewnością przyda się coś, co złagodzi skutki stresu. Bardzo skuteczny może okazać się magnez. Znajdziemy go w gruboziarnistych kaszach, orzechach, czekoladzie, warzywach liściastych czy roślinach strączkowych. Pamiętajmy o tym, że magnez jest wypłukiwany przez napoje, takie jak kawa czy herbata.

 

Zamiast kupować gotowe suplementy warto sięgać do naturalnej apteczki – stosować zbilansowaną dietę oraz jeść dużo owoców i warzyw. Naturalne substancje są dla naszego organizmu najzdrowsze, a ich produkcja jest na pewno dużo bardziej ekologiczna niż produkcja leków.